В начало Книги по разделам Неврология

 

 

Неврологiя        (укр. язык) 2003г.

  Особливості життя сучасного суспільства та поява захворювань цивілізації (атеросклероз, гіпертонічна хвороба, остеохондроз) викликали стрімке зростання кількості хворих з порушеннями кровопостачання головного мозку. Зусиллями лікарів та наукових співробітників другої половини двадцятого століття, які є лідерами у розумінні та вивченні патогенетичних механізмів розвитку інсульту (Шмідт Е.В., Віленський Б.С., Волошин П.В., Віничук С.М.), питання цереброваскулярної патології та інсульту зокрема стали привертати увагу лікарів як до важливої клінічної та соціальної проблеми. Клініцисти сьогодні усвідомлюють важливість своєчасної діагностики та диференціації різних типів інсульту та їх патофізіологічних субстратів. Сучасні дослідження з використанням комп'ютерної візуалізації анатомічних структур мозкової речовини суттєво розширили можливості неврологів та лікарів інших спеціальностей у визначенні характера інсульту. Однак домінуючим фактором у неврологів залишається визначення стратегії подальшого ведення таких хворих, їх медичної та соціальної адаптації у післяінсультний період. До нашого часу концепція успішної профілактики та лікування інсульту була сконцентрована на боротьбі з факторами ризику та лікуванні супутньої патології. Не так давно увага клініцистів було повернута на проблему захисту мозку та збереження єдності мозкової тканини після церебральної катастрофи. Для того, щоб лікування інсульту було максимально ефективним, а також для покращення профілактики цереброваскулярної патології та надання своєчасної адекватної медичної допомоги при цих захворюваннях, нагальною потребою сьогодні є доведення до кожного клінічного працівника нових відомостей, концепцій, систем, класифікацій та методів лікування інсультів.
   Інформування колег по наданню медичної допомоги є взаємнозбагачуючий процес, в якому виграють і лікарі, і пацієнти. Водночас різко відчувається брак методичної літератури, посібників та підручників, особливо державною мовою. Саме такі мотиви підштовхнули нас до формування цього компактдиска "Судинні захворювання головного та спинного мозку" , і ми щиро надіємось, що читачі знайдуть наше видання корисним у якості навчального посібника та довідника по всіх питаннях сучасної етіології, патогенезу, клінічної картини та надання сучасної медичної допомоги хворим на цереброваскулярну патологію. Сподіваємось, що посібник буде корисним для студентів IV та VI курсів, інтернів-неврологів, інтернів-терапевтів, сімейних лікарів, практикуючих неврологів, терапевтів та лікарів інших спеціальностей, які у процесі своєї роботи зустрічаються з судинними хворими.
   Посібник розроблений і сформований колективом авторів кафедри нервових хвороб Тернопільської державної медичної академії ім. І.Я. Горбачевського з урахуванням власного 30-річного клінічного та наукового досвіду спостереження та глибокого вивчення цереброваскулярної патології та останніх публікацій і досягнень у цій галузі провідних неврологів сьогодення.
   Ми щиро дякуємо нашим пацієнтам за натхнення до написання даного посібника, надання посильної допомоги в ілюструванні нашої роботи та за можливість відчути велике задоволення від результатів їнадання їм медичної допомоги.
   Будемо вдячні за пропозиції та зауваження щодо цієї книги, які дозволять вдосконалити її в майбутньому.

Пароль для открытия документа: Surgerycom

 

copyright © surgerycom

 

симптом синдром